• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Wytwórcy środków pielęgnacyjnych od narodzin rynku ścigali się w wynajdywaniu coraz to nowszych, niemal magicznych formuł i upowszechnianiu jeszczebardziej kuszących i porywająco nazywanych pierwiastków składowych. Wyścig ten przywiódł tymczasem do skutku takiego, że każdego roku na własną skórę aplikujemy wielką liczbę szkodliwych związków. Większość z nich na przestrzeni lat ujawniło swe szkodliwe działanie. W negacji do tego technologicznego biegu stoi coraz powszechniej popularna ekologiczna kosmetyka.

Czym charakteryzują się kosmetyki naturalne?

Od jakiegoś czasu coraz wyraźniej obserwujemy prąd opierający się na umieszczaniu w kosmetykach elementów wywodzących się z naturalnego środowiska. Wielokrotnie bywają to medykamenty doskonale znane współczesnym seniorom. Na wokandę powracają półwyroby takie, jak woda różana olej lniany i pozostałe wyciągi z roślin, czy glinki. Z tego środowiska rodzą się ponadto firmy oferujące kompletnie organiczne produkty pielęgnacyjne, a więc takie, wewnątrz których składzie nie ma żadnych chemicznych substancji.

Jakie rodki naturalne opłaca się wypróbować i z jakiej przyczyny?

Duża liczba użytkowników raportuje pozytywne rezultaty decydując się w zupełności przestawić na te nowe rozwiązanie. W jaki sposób zacząć, aby sprawdzić, czy ekologiczne wyroby pielęgnujące są dla nas trafione? W każdym razie powinniśmy przetestować organiczne, masła do pielęgnacji i złuszczający scrub do ciała. Tego typu przykłady kosmetyków stają się godne zainteresowania i coraz łatwiej można je kupić. Można również zdecydować się na ich produkcję samemu. Organiczne masło do skóry na bazie masła shea, czy też kakaowego to niezwykły podarunek, w szczególności na zimowy okres. Ekologiczny scrub do ciała to kolejny doskonały produkt na początek. Wykonany samodzielnie, chociażby z cukru czy mielonej kawy z dodatkiem soku z aloesu i oleju arganowego połączonego z sokiem z kokosa wyniesie nas tyle co nic, a spisze się wyśmienicie, gwarantując nieprzeciętnie urodziwą i delikatną w dotyku skórę.

Co jeszcze opłaca się wiedzieć?

Rozpoczynając przygodę z naturalną kosmetyką dość prosto jest wlecieć w jedną z pułapek zastawianych przez korporacje. Wiele zewnętrznych powłok na sklepowych półkach atakuje oczy wyrażeniami w stylu „eko” czy też „natural”, tyle że najzwyczajniej są to tylko slogany. Powinno się koniecznie studiować listy składników interesujących nas kosmetyków. Dobrze jest też podszkolić się, choćby z pomocą informacji w sieci, w zakresie tego, jakie składniki naprawdę są organiczne a przy tym pożyteczne, które natomiast krzywdzące.

Artykuł napisany dzięki
wildbiss.pl

Categories: Moda

Comments are closed.